Poskytujeme internetové připojení v Olomouci prostřednictvím bezdrátové nebo optické sítě s kvalitní technickou podporou. Datové služby pro připojení k internetu poskytujeme soukromým osobám a domácnostem, firmám i významným institucím v Olomouckém kraji.

Společnost ONYX engineering je jedním z nejvýznamějších ISP (Internet Service Provider - poskytovatel internetového připojení) na střední Moravě.

INTERNET, PEVNÉ LINKY, MOBILNÍ SLUŽBY

Poskytujeme:

Společnost ONYX engineering zajišťuje připojení k internetu pro poštovní server, počítač, server, router, tablet, kamerový systém, mobilní telefon, chytrou televizi a další.
Benefitem k našim službám je poskytnutí komplexních služeb, kdy jsme schopni pomocic i s konfigurací samotného zařízení nebo s konfigurací pro vzdálený přístup.

TECHNOLOGIE: WIFI A OPTIKA

Zajištění služeb je realizováno prostřednictvím optických nebo bezdrátových přípojek. Pro bezdrátové (wifi) připojení společnost ONYX engineering disponuje velmi hustou sítí vysílačů propojených vysokokapacitními mikrovlnými nebo optickými trasami. Poskytováním připojení k internetu se zabýváme již více než 20 let a proto naše vysílací body mají velmi dobrou viditelnost a současně na nich nejsou žádné nebo minimální počet dalších vysílací antén jiných poskytovatelů (ISP) - předcházíme problémů vzájemného rušení.
Společnost neustále investuje do budování vlastních optických tras pro firemní klientelu, připojení bytových domů i pro své vlastní potřeby (páteřní trasy).

ŠIROKÉ POKRYTÍ V OLOMOUCI A OKOLÍ

Dostupnost internetových služeb je v Olomouci v místních částech: Chválkovice, Nové Sady, Neředín, centrum města Olomouce, Lazce, Hodolany, Holice, Povel i v přilehlých obcích: Samotišky, Křelov, Dolany, Toveř, Topolany, Hlušovice, Bělkovice, Kožušany). Optické přípojky jsou dostupné v centru Olomouc (ulice Nešverova), ulice Pavelkova, Neředín (developerský projekt Holandská čtvrť, obchodně společenské centrum Olomouc City a nákupní centrum Globus). Kompletní výčet pokrytých lokalit v Olomouci a mapa pokrytí.

BEZDRÁTOVÉ POKRYTÍ LITOVEL, ŠTERNBERK, UNIČOV, MOHELNICE A OKOLÍ

Dále jsou služby ONYX engineering dostupné:

Kompletní přehled vysílacích bodů a přehlednou mapu pokrytí signálem nalezente v samostatné (viz. grafické mapě pokrytí).

Rozsah poskytovaných služeb, dlouholeté zkušenosti a silné technické zázemí dává našim zákazníkům garanci vysoké kvality poskytovaných služeb.

SÍDLO V OLOMOUCI

Sídlo společnosti ONYX engineering je v Olomouci na ulici Pavelkova 598/11. Všechny kontaktní informace a způsoby, jak se k nám dopravit naleznete zde.

STŘÍPEK Z HISTORIE A PROFIL FIRMY

Firma ONYX engineering se ihned od svého založení intenzivně zabývala technologií přenosu dat v rozlehlých sítích (WAN). Tato orientace se ukázalá jako velká výhoda při masivním nárůstu požadavků na využívání Internetu.
V roce 1996 jsme vybudovali jeden z největších internetových uzlů na Olomoucku. Technologické a znalostní zázemí naší firmy bylo natolik přesvědčivé, že jsme se v roce 1996 stali správcem internetového uzlu společnosti CESNET a stala se tak prvním komerčním poskytovatelem internetu v Olomouci.