Hledáte pro svoji firmu spolehlivého poskytovatele datových služeb pro připojení k internetu? Poskytovatele, který zajistí vysokou dostupnost datových služeb, tak aby bylo možno spolehlivě provozovat hlasové služby? Někoho kdo Vám současně může pomoci vyřešit problém zabezpečeného vzdáleného přístupu do firmy? Obraťte se na nás, rádi Vám se vším poradíme.

Pro zprovoznění datových služeb obecně potřebujete vždy vybudovat datovou přípojku nebo vybrat si potřebnou službu.

ZŘÍZENÍ SLUŽBY

Firemním klientů nabízíme připojení prostřednictvím mikrovlnných technologií nebo prostřednitvcím optických vláken. Obecně platí, že vybudování bezdrátového spoje je jednodušší a rychlejší než pokud je budována nové optická přípojka. Pro připojení k internetu obvykle doporučujeme kvalitní bezdrátový spoj, nejlépe s nepřetržitou technickou podporou. Dnešní bezdrátové spoje navíc umožňují vysoký datový tok s nízkou latencí.
Mikrovlnné spoje lze obecně rozdělit do dvou samostatných oblastí lišících se technickými parametry a nutností mít nebo naopak nemít pro jejich provoz souhlas regulátora. Pro více podrobností a srováníní si přečtěte náš článek věnovaný porovnání volného a licenčního pásma a vlivu na poskytování datových služeb.

INTERNET PRO FIRMY = SYMETRICKÉ LINKY

Chtějte to nejlepší a my Vám to poskytneme. Přehled služeb pro firemní přípojky naleznete v ceníku symetrických linek, které mají upload i download ve stejném poměru, obvykle 1:1. Někdy se též uvádí, že jsou bez agregace a linka je plně vyhrazena pro potřeby firemního klienta nebo celé organizace.

SÍŤ A TECHNOLOGIE

Zajištění služeb je realizováno prostřednictvím optických a mikrovlnných spojů. Pro bezdrátové připojení společnost ONYX engineering disponuje velmi hustou sítí vysílačů propojených vysokokapacitními optickými trasami. Vlastníme nebo si pronajímáme vysílací body, které mají velmi dobrou viditelnost a na kterých nejsou žádné nebo minimální počet dalších vysílací antén jiných ISP. Předcházíme problémů vzájemného rušení u spojů ve volném pásmu. Společnost investuje do vlastních optických tras pro firemní klientelu, připojení bytových domů i pro své vlastní potřeby (páteřní trasy). Podívejte se na podrobné informace o datové síti ONYX engineering.

ŠIROKÉ POKRYTÍ

Dostupnost internetových služeb je v Olomouci v místních částech: Chválkovice, Nové Sady, Neředín, centrum města Olomouce, Lazce, Hodolany, Holice, Povel i v přilehlých obcích: Samotišky, Křelov, Dolany, Toveř, Topolany, Hlušovice, Bělkovice, Kožušany). Optické přípojky jsou dostupné v centru Olomouc (ulice Nešverova), ulice Pavelkova, Neředín (developerský projekt Holandská čtvrť, obchodně společenské centrum Olomouc City a nákupní centrum Globus). Kompletní výčet pokrytých městských částí v Olomouci a okolí.

Dále jsou služby pro firmy a instituce dostupné v Litovli a okolí, Uničově a okolí, Šternberku a okolí, Lipině, Rohli, Kamenné a Janoslavicích. Kompletní přehled vysílacích bodů a přehlednou mapu pokrytí signálem nalezente na grafické mapě pokrytí. (viz.).

ISP ONYX engineering

Společnost ONYX engineering je jedním z nejvýznamějších ISP (Internet Service Provider - poskytovatel internetového připojení) na střední Moravě. Zabezpečuje připojení k internetu soukromým osobám a domácnostem, firmám i významným institucím v Olomouckém kraji. Datové služby poskytujeme již více než 20 let. Podívejte se na náš podrobný profil firmy.

Nechte si od nás udělat nezávaznou kalkulaci na internet pro firmu.
CHCI NEZÁVAZNOU KALKULACI