Blogger Paul Thurrott, který je známý především novinkami a spekulacemi okolo produktů Microsoft, přichází s informací, že by chystaný Windows Threshold měl být nakonec pojmenován jako Windows 9. Spekuluje se také o tom, že by Threshold (Windows 9) měl přivést zpět k životu tlačítko vyvolání nabídky "Start". Kromě toho by měl nový operační systém nabídnout možnost spouštění Metro aplikací v prostředí klasické pracovní plochy. Tedy přesně opačně, než je tomu nyní u Windows 8.

Zároveň by se měl Threshold stát multi-platformním operačním systémem. Jinými slovy by měl být více flexibilní a přizpůsobitelný na různých typech zařízení (notebooky, stolní PC, tablety). K dispozici by totiž měly být tři verze nového systému. První verze bude pravděpodobně určena pro mobilní zařízení a bude vycházet ze současného Windows RT. Dále bychom se měli dočkat verze pro nenáročné uživatele, kteří vyžadují klasickou "plochu" a poslední verze bude pravděpodobně zaměřena hlavně na firemní prostředí.

Na oficiální vyjádření si patrně budeme muset počkat a to minimálně do dubna tohoto roku, kdy se koná prezentační akce Build 2014, kde by měl Microsoft odhalit více informací. Nicméně na této akci se bohužel nedočkáme ukázky chystaného Windows, protože jeho vývoj by měl začít právě až v dubnu. Proto je i datum uvedení nového systému Windows pouze spekulací.

A co hudba vzdálenější budousnosti: Windows 10? Proslýchá se, by se měl Microsoft ubírat cestou "Cloudu". Budou tedy Windows 10 prvním cloudovým systémem? Osobně si to nemyslím, ale kdo ví?