Vážení zákazníci,

v současné době řešíme velmi často požadavek na vytvoření malé domácí sítě, kdy máte zájem o propojení více počítačů mezi sebou. Pro snadnější orientaci bych Vám rád představil vlastnosti vybraného zařízení, které potřebujete a současně Vám dal návod pro nejlepší postup na vytvoření malé domácí sítě.

Pro propojení dvou a více počítačů potřebujete zařízení, které se jmenuje switch (česky přepínač). Switch, na který Vás chci upozornit, vyrábí renomovaný výrobce ZyXEL. Jedná se o switch, který umožňuje propojit celkem až čtyři počítače. Pokud by jste měli zájem o propojení více počítačů, vyrábí se i v rozšířené variantě pro 7 počítačů. Kryt přepínače je v kovovém provedení a výrobce mu poskytuje 5 letou záruku, což je vyjímečné. Současně se prodává za cenu běžných switchů -  u nás ho můžete zakoupit za cenu 300,- Kč bez DPH.

K propojení a nastavení sítě budete dále potřebovat datový kabel (UTP kabel), konektory a síťové karty ve všech počítačích, které chcete propojit.

Posledním krokem pro úspěšné propojení počítačů je nastavení pro vzájemnou komunikaci. Nejedná se o nic složitého a těžkého. Pokud však nebudete chtít trávit čas studiem a pokusy nebo si při nastavení nebudete vědět rady, zavolejte na naši zákaznickou linku 844 114 814. Síťová propojení řešíme každý den a rádi nastavíme i Vaši malou domácí síť tak, aby Vám bez problémů a správně fungovala.

Za celý tým firmy ONYX engineering, spol. s r.o.
Mgr. Pavel Hemelka
obchodní ředitel
ONYX engineering, spol. s r. o.